Toyota Corolla

تعمیر گیربکس کرولا

تعمیرات گیربکس کرولا

تویوتا کرولا یک سدان اقتصادی و جم و جور می‌باشد، که توسط تویوتا طراحی و به مرحله تولید انبوه است. در این مطلب کمپانی تویوتا، مشخصات فنی، خرابی‌های عمده و دلایل تعمیر گیربکس کرولا را بررسی خواهیم کرد. با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس کرولا

کمپانی تویوتا (Toyota)

تویوتا یک شرکت خودروسازی چندملیتی است که مرکز آن در ژاپن و شهر تویوتا قرار دارد. این شرکت بزرگترین شرکت خودروسازی در ژاپن تلقی می‌شود. این کمپانی بعد از فولکس واگن (Volkswagen) آلمان رتبه دوم را در تولید خودرو در جهان را دارد. این کمپانی بزرگ صاحب برندهای بزرگی چون دینا (Toyota Dyna)، دایهاتسو (Daihatsu Motor Co) ، سایون (Scion)، لکسوس (Lexus) و هینو موتورز (Hino Motors) می‌باشد.

از آنجایی که تویوتا را به استحکام قطعات و کم استهلاک بودن خودرو می‌شناسند همواره به عنوان یکی از پرفروش ترین برندهای خودسازی جهان شناخته می‌شوند. در نتیجه در این خودرو کمتر خبری از تعمیر موتور کرولا، جلوبندی و حتی تعمیر گیربکس کرولا خواهیم بود.

این کمپانی به طور متوسط سالانه بیش از 10 میلیون خودرو در کلاس‌های مختلف را راونه بازار جهانی می‌کند. این برند در میان کشورهای آسیای دور، خاورمیانه، امریکا، … فروش بسیار خوب و طرفداران بی شماری دارد.

تعمیر گیربکس کرولا
نمای روبرو تویوتا کرولا

تویوتا کرولا (Toyota Corolla)

تویوتا کرولا طی نسل‌های مختلف تولید شده و به عنوان پرفروش‌ترین خودرو تا سال 1974 بود. نسخه‌های نهم، دهم و یازدهم توسط شرکت ایرتویا وارد بازار کشور شد. نسل یازدهم که در این مطلب بدان اشاره خواهیم کرد مدل 2014 تا 2017 می‌باشد. مدل‌های بعدی این خودرو به علت ممنوعیت واردات دیگر وارد بازار کشور نشد.

مشخصات فنی کرولا

این خودرو با پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ خطی 2 لیتری به بازار عرضه شده است. این پیشرانه توانایی تولید 143 اسب بخار در 6400 دور در دقیقه و 187 نیوتون‌متر در 3600 دور در دقیقه را داراست. گیربکس این خودرو 4 سرعته اتوماتیک می‌باشد. مدل 2022 این خودرو به جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

خرابی گیربکس تویوتا کرولا

خودروهای اتوماتیک عموما دارای خرابی‌های مشابهی هستند. در صورتی که هر یک از موارد زیر را در خودرو خود مشاهده کردید نیازمند مراجعه به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک و تعمیر گیربکس کرولا خواهید بود.

  • کاهش شتاب خودرو (البته این مورد در برخی حالات مربوط به عملکرد گیربکس می‌باشد.)
  • خلاص شدن خودرو
  • تقه و عملکرد ناهماهنگ در گیربکس
  • صداهای زیاد و آزاردهنده در گیربکس
  • تاخیر در حرکت و گیج بودن گیربکس
  • تغییرات شرایط روغن گیربکس از قبیل سطح، رنگ، ویسکوزیته، …
تعمیر گیربکس کرولا
نمای روبرو تویوتا کرولا

تعمیر گیربکس کرولا

تعمیر گیربکس کرولا از جمله تعمیرات حساس و نیازمند دانش تخصصی می باشد. در صورتی که اصول صحیح و استاندارد استفاده از گیربکس اتوماتیک را بدانید کمتر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه مراجعه خواهید کرد. مواردی مثل پرهیز از موتورشویی، فشار زیاد به گیربکس در شروع حرکت خودرو، استفاده از روغن استاندارد و مناسب گیربکس، اطمینان از تقلبی نبودن روغن گیربکس، سرویس مرتب گیربکس اتوماتیک که شامل تعویض روغن و فیلتر آن می‌باشد. همچنین آشنایی کامل به نحوه استفاده از حالت مختلف دنده (P,N,D) شرایط را برای خرابی کمتر مهیا می‌کند.

باید خاطرنشان کرد که ارسال خودرو بر به صورت رایگان انجام می‌شود. اگر در شهرستان هستید این خدمات با تخفیف برای شما صورت می‌پذیرد.

در صورتی که نیازمندی تعمیر گیربکس کرولا را متوجه شدید حتما با کارشناس با تجربه و کار بلد این خودرو تماس بگیرید. تعمیرگاه فیکس خودرو شرایط را برای بازدید رایگان و تعمیر اصولی با گارانتی را برای شما فراهم کرده است.