تعمیر گیربکس پژو 207 اتوماتیک

تعمیرات گیربکس 207 اتوماتیک

خودرو پژو 207 نسخه فیس لیفت پژو 206 است که کمپانی پژو به علت محبوبیت بالای 206 تصمیم به طراحی و تولید آن گرفت. در این مطلب در خصوص تعمیر گیربکس پژو 207 اتوماتیک، گیربکس آن، مشخصات فنی و علل خرابی آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس پژو 207 اتوماتیک

گیربکس پژو 207i اتوماتیک

گیربکس به کار رفته در خودرو 207 همان جعبه دنده ای است که بر روی پژو 206 اتوماتیک نصب شده است. این گیربکس محصول گروه خودروسازی فرانسوی PSA (پژو سیتروئن) با همکاری مشترک رنوی فرانسه می‌باشد. گیربکس این خودرو 4 سرعته اتوماتیک می‌باشد که در سال 1999 طراحی و تولید شده است. تکنولوژی استفاده شده در این گیربکس بسیار قدیمی بوده و نسبت به سایر جعبه دنده‌های اتوماتیک عملکرد متوسط و رو به پایینی دارد. تعمیر گیربکس پژو 207 اتوماتیک به نسبت استهلاک بالا و هزینه بالایی دارد.

گیربکس پژو 207i MC اتوماتیک

اما محصول جدید ایران خودرو پژو 207i MC (در واقع همان Multi-Colour) به معنای چند رنگ است که در سال 1401 معرفی و روانه بازار کشور شده است. این گیربکس در نمای ظاهری دچار تغییر خاصی نشده است. در بخش موتور و گیربکس تغییرات محسوسی بر این خودرو اعمال شده است. پیشرانه این خودرو نسخه بهبود یافته مدل شناخته شده TU5 است که با نام TU5P طراحی و توسعه یافته است.

جعبه دنده جدید 207

در بخش انتقال قدرت دیگر خبری از جعبه دنده 4 سرعته AL4 در این خودرو نیست. گیربکس توسعه یافته در این خودرو از نوع 6 سرعته اتوماتیک بوده که قبلا در خودروهای دنا پلاس توربو اتوماتیک و تارا اتوماتیک نیز مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به گیربکس 6 سرعته و پیشرانه تقویت شده شاهد بهبود شتاب در این خودرو نیستیم. و با توجه به اسپرت بودن این خودرو عدد 12.7 چندان رضایت بخش نیست!

نشانه های خرابی‌ در گیربکس اتوماتیک AL4

در صورتی که هر یک از موارد زیر در خودرو شما به وجود آمد می‌بایست جهت بازدید و یا تعمیر گیربکس 207 اتوماتیک به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه نمایید.

  • کاهش شتاب خودرو
  • ضربه‌های شدید گیربکس در موقع تعویض دنده (در حد تصادف عقب!)
  • روشن شدن چراغ‌های Sport و Snow(S&*)
  • تاخیر در شروع حرکت
  • خلاص شدن گیربکس
  • گاز هرز خودرن گیربکس
  • صدای زیاد و غیر عادی از گیربکس

نتیجه گیری

گیربکس AL4 یکی از پر هزینه ترین جعبه دنده‌های بازار خودرو ایران محسوب می‌شود. پایین بودن تکنولوژی ساخت علاوه بر عملکرد بر کارکرد این گیربکس نیز تاثیر گذار است و پس از گذراندن چند هزار کیلومتر مجدد به سرویس و تعمیر نیازمند می‌شود. تعمیرگاه فیکس خودرو بابت تعمیر گیربکس 207 اتوماتیک گارانتی معتبر ارائه می‌دهد. از دیگر خدمات این مرکز ارسال خودرو بر به صورت رایگان در تهران و ارسال با تخفیف به شهرستان می‌باشد.