Hyundai Veracruz

تعمیر گیربکس وراکروز (ix55)

تعمیر گیربکس ix55

خودرو وراکروز ix55 اولین تجربه شاسی بلند سایز متوسط کمپانی خودروسازی هیوندای کره جنوبی می باشد. این خودرو در بین سال‌های 2010 تا 2013 وارد بازار ایران شد. در این مطلب به بررسی خودرو هیوندای وراکروز ix55 و تعمیر گیربکس وراکروز و نگهداری این خودرو خواهیم پرداخت. پس با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس وراکروز

درباره خودرو هیوندای وراکروز ix55

سبک طراحی فضای داخلی هیوندای وراکروز در مقایسه با رقبا قدیمی به نظر می‌رسد اما در زمان خود بسیار مدرن و جالب توجه بود. متریال استفاده شده در فضای داخلی بسیار با کیفیت تر از خودروهای دیگر این کمپانی می‌باشد. این خودرو فضای سرنشان جلو دارد. همچنین این خودرو قابلیت استفاده 7 صندلی را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

مالکانی که برای تعمیر گیربکس وراکروز مراجعه می‌کنند به عملکرد متوسط به بالای این خودرو اشاره دارند. ولی امروزه استفاده از گیربکس 6 دنده برای یک خودرو با این حجم از قدرت و جایگاه تقریبا منسوخ شده است.

طراحی بیرونی نیز با توجه به اینکه چندین سال از طراحی و تولید این خودرو می‌گذرد ولی هنوز جذابیت خود را حفظ کرده است. نا گفته نماند که مالکان این خودرو هنوز احساس رضایت و خرسندی دارند. از معایب این خودرو می‌توان یه کم بودن آپشن‌ها در مقایسه با رقبا و مصرف زیاد سوخت اشاره کرد.

تعمیر گیربکس وراکروز

مشخصات فنی

هیوندای ix55 از یک پیشرانه 3.8 لیتری با تنفس طبیعی بهره می‌برد. این پیشرانه می‌تواند نهایت 260 اسب بخار و 348 نیوتن متر را تولید کند. جعبه دنده یا گیربکس هیوندای وراکروز از نوع 6 دنده اتوماتیک بوده که از طریق 2 عدد دیفرانسیل این قدرت را به چرخ ها منتقل می‌کند. و در نهایت این خودرو می‌تواند در عرض 8.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ثانیه برسد که شتاب خوبی محسوب می‌شود.

تعمیر گیربکس وراکروز

در ادامه به برخی موارد اشاره خواهیم کرد که باعث جلوگیری از خرابی و تعمیر گیربکس وراکروز خواهد شد.

نشانه‌های خرابی گیربکس وراکروز یا ix55

  • پایین آمدن سطح روغن گیربکس
  • صدای ناهنجار و غیر عادی از داخل گیربکس
  • کم شدن شتاب خودرو
  • تقه زدن گیربکس
  • روشن شدن چراغ چک گیربکس
  • خلاص شدن خودرو
  • گیر کردن گیربکس در حالت پارک
  • بوی سوختگی از داخل گیربکس
تعمیر گیربکس وراکروز

تعمیر گیربکس ix55

یکی از مواردی که بعد از متوجه شدن خرابی در گیربکس وراکروز یا نیاز به تعمیر گیربکس وراکروز باید بدان توجه کنید. سپردن خودرو به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس یا کارشناس ماهر که در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک تجربه فراوانی داشته باشد.

شیفتر دنده وراکروز

تعمیرگاه فیکس خودرو خدمات تعمیر گیربکس را با یکسال گارانتی یا 20 هزار کیلومتر ضمانت خواهد کرد. در صورتی که خودرو شما مشکل حاد داشته باشد و برای انتقال به تعمیرگاه نیاز به خودروبر داشته باشید. فیکس خودرو ارسال خودرو بر را برای شما تسهیل خواهد کرد. اگر در داخل تهران باشید این خدمات رایگان ارائه خواهد شد و اگر در شهرستان باشید هزینه ارسال خودروبر با تخفیف برای شما ارسال خواهد شد.