Mazda 3

تعمیر گیربکس مزدا 3

تعمیر گیربکس مزدا

در این مطلب به مزدا 3 سدان محبوب ژاپنی خواهیم پرداخت. تعمیر گیربکس مزدا 3، مشخصات فنی و پیشینه ای از کمپانی مزدا موضوعاتی هستند که در این مطلب بدان اشاره خواهد شد. پس با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس مزدا 3
نمای روبرو خودرو مزدا 3 new

درباره کمپانی مزدا

مزدا یک شرکت بزرگ خودروسازی چند ملیتی است که در سال 1920 فعالیت خود را آغاز کرده است. جالب است بدانید نام این شرکت با الهام از اهورامزدا خدای ایران باستان نامگذاری شده است. گروه خودروسازی مردا در سال 2016 بالغ بر یک میلیون و 500 هزار خودرو تولید کرده است. همچنین این خودروسازی توانست در سال 2018 در جایگاه پانزدهم از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان قرار گیرد.

درباره مزدا 3 و مزدا 3N

نسل اول مزدا 3 در سال 1386 در بازار خودروی کشور حضور پیدا کرد. و تا 3 سال نیز فروش قابل توجهی را کسب کرده بود. پس از آن گروه بهمن تصمیم گرفت که نسل جدید مزدا 3 که با نام مزدا 3N یا مزدا 3New نامگذاری شده است را مونتاژ و روانه بازار کند.

تعمیر گیربکس مزدا 3
نمای داخلی مزدا 3 New

نسل دوم مزدا 3 با ظاهری بروزتر و امکانات رفاهی و فنی بهتر جایگزین نسل قبلی شد. با واسطه طراحی زیبا و جوان پسند، مشخصات فنی خوب و خدمات پس از فروش مناسب هنوز هم در بازار خودرو جذاب و پرطرفدار باشد. در ادامه در خصوص مشخصات فنی و تعمیر گیربکس مزدا 3 خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی مزدا 3 New

مزدا 3 نیو در دو تیپ مختلف 4 (فول یا FL) و 3 (نیمه فول) تولید می‌شد. هر دو تیپ تنها در امکانات رفاهی با هم متفاوت هستند. هر دو تیپ مزدا 3 از موتور 4 سیلندر 2 لیتری بهره می‌برند. این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 148 اسب بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور را دارد.در نسخه ابتدایی کمپانی مزدا تصمیم گرفت از یک جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک استفاده کند. که به علت ضعف و خرابی بالای گیربکس‌های مزدا 3 این کمپانی تصمیم گرفت در نسل بعدی این خودرو از gearbox 5 سرعته اتوماتیک هوشمند تری بهره ببرد.

تعمیر گیربکس مزدا 3 نیو
نمای پشت خودرو مزدا 3 new

خرابی گیربکس مزدا 3

گیربکس‌های اتوماتیک با وجود ساختار متفاوتی که دارند اما در مورد خرابی در خیلی از موارد با هم اشتراک دارند. برای نمونه تاخیر در حرکت، تقه گیربکس، کاهش شتاب خودرو در شروع حرکت و در دنده‌های بالاتر، گیر کردن در دنده 3 (حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک)، خلاصی خودرو، سرو صدای غیر عادی از گیربکس، روغن ریزی و کاهش سطح و حالت روغن گیربکس اتوماتیک، … از جمله مواردی هستند که که در گیربکس اتوماتیک آشکار می‌شود. و در هنگام مشاهده این موارد شاید نیازمند تعمیر گیربکس مزدا 3 باشید.

نمای جانبی خودرو

تعمیر گیربکس مزدا 3 و مزدا 3 نیو

اصولا تعمیر گیربکس مزدا 3 با توجه به پیچیدگی زیاد جزو انواع تعمیرات سخت و نیازمند دانش فراوان است. از این جهت در صورتی که یک قطعه در جعبه دنده و یا دیفرانسیل خوب مونتاژ صورت نپذیرد و یا خرابی آن تشخیص داده نشود. مجدد نیازمند تعمیر گیربکس اتوماتیک خواهیم بود. تعمیرگاه فیکس خودرو این خدمات را یکسال یا 20 هزار کیلومتر پشتیبانی و ضمانت می‌کند.

نمای داشبورد

خودرو بر رایگان

تعمیرگاه فیکس خودرو برای مشتریان خود در تهران خدمات ارسال خودرو (خودروبر) رایگان را ارائه می‌دهد. همچنین اگر خارج از تهران و در شهرستان هستید این خدمات با تخفیف و هزینه اندک ارائه می‌شود. همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.