Fidelity

تعمیر گیربکس فیدلیتی

تعمیرات گیربکس فیدلیتی

در این مطلب درباره تعمیر گیربکس فیدلیتی صحبت خواهیم کرد و در خصوص مشخصات فنی آن نیز صحبت خواهیم کرد. پس با فیکس خودرو همراه باشد.

تعمیر گیربکس فیدلیتی
نمای روبروی فیدلیتی

فیدلیتی یک کراس‌اوور نسبتا بزرگ است. که ابعادی کوچک‌تر از توسان TL و بزرگ‌تر از چری تیگو 7 دارد. در فیدلیتی از پیشرانه توربو شارژ استفاده شده است. جعبه دنده فیدلیتی از نوع 6 سرعته دو کلاچه خشک است. با توجه به ساختار تک دیفرانسیل و ویژگی‌های فنی و مشخصات پلتفرم و شاسی، این خودرو برای آفرود مناسب نیست.

گیربکس فیدلیتی

سیستم انتقال قدرت (یا گیربکس اتوماتیک که بخشی از سیستم انتقال قدرت است) و موتور خودرو از جمله مهمترین مواردی هستند که باعث می شود خودرو شما از حرکت بایستد. اگر گیربکس اتوماتیک و موتور خودرو عملکرد مناسبی نداشته باشند ، خودرو شما توان حرکت ندارد.

توجه به این موضوع از این جهت بسیار حائز اهمیت است که در صورت بروز مشکلات جرئی در گیربکس اتوماتیک با عیب‌یابی صحیح از خرابی‌های بزرگتر و مهم تر جلوگیری خواهید کرد و در هزینه‌ تعمیر گیربکس فیدلیتی صرفه جویی کنید.

تعمیر گیربکس فیدلیتی

خرابی های شایع در گیربکس اتوماتیک

  • سطح پایین روغن گیربکس
  • رنگ و شرایط روغن گیربکس
  • نشتی روغن گیربکس
  • لغزش در هنگام حرکت
  • تاخیر در هنگام تعویض دنده
  • روشن شدن چراغ گیربکس
  • بوی سوختگی از گیربکس
  • کاهش شدن شتاب خودرو

تمامی موارد بالا از جمله خرابی هایی است که نیازمند بازرسی و تعمیر گیربکس فیدلیتی خواهیم بود.

تعمیر گیربکس فیدلیتی

تعمیرگاه فیکس خودرو واقع در غرب تهران (تهرانسر) برای تعمیر گیربکس فیدلیتی گارانتی معتبر ارائه می‌دهد. در صورتی که خودرو شما در تهران نیاز به خودرو بر دارد این خدمات توسط فیکس خودرو به صورت رایگان صورت می‌پذیرد.

سوالات متداول گیربکس اتوماتیک فیدلیتی

حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک فیدلیتی به چه معنایی می باشد ؟

در زمانی که خودرو دچار نقص فنی می‌شود، کامپیوتر گیربکس دستور می‌دهد تا گیربکس به حالت دنده 3 منتقل شود، تا فشار کمتری به گیربکس وارد شود و از خرابی های بیشتر جلوگیری کند. از طرفی راننده از این موضوع آگاه شود و خودرو رو به تعمیرگاه منتقل کند.

لرزش خودرو هنگام حرکت فیدلیتی ناشی از چیست ؟

لرزش خودرو در بعضی مواقع علتی غیر از خرابی گیربکس دارد مثل، خرابی در دسته موتور یا خرابی در پلوس. اما موارد دیگر نظیر بکسواد کردن (هرز چرخیدن) صفحه کلاچ‌ها می تواند علت مهم دیگری باشد. بکسواد زمانی رخ می‌دهد که صفحه کلاچ بین فلایویل ودیسک کلاچ بلغزد.

چرا گیربکس فیدلیتی گاز هرز می‌خورد ؟

علت اصلی گاز هرز مشکل در کلاچ خودرو می باشد. علت این خرابی کم بودن و یا نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ‌ها، فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ‌ها به وجود می‌آید.

چرا گیربکس فیدلیتی زوزه می‌کشد ؟

صدای زوزه گیربکس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله تیز شدن دنده‌ها (مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل) به خاطر کارکرد بالا و فشار روغن می باشد. زوزه کشیدن گیربکس در خودروهای نو معمولا به علت کیفیت ذاتی گیربکس است. علت دیگر کیفیت بد مونتاژ و در نهایت عدم درگیری صحیح سطوح چرخ‌دنده‌ها با یکدیگر است.

چرا گیربکس فیدلیتی تقه می‌زند ؟

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک ناشی از ایراد برقی است. این ایراد در valve body (که به اصطلاح به آن ساعت گیربکس می‌گویند) باعث برهم خوردگی استاندارد فشار روغن گیربکس می‌شود. در بعضی خرابی و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس می‌تواند عامل دیگری در تقه گیربکس باشد.

چرا گیربکس فیدلیتی خلاص می‌شود ؟

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک به معنی خارج شدن از D و قرار گرفتن در حالت N می‌باشد. مواردی مثل خرابی دنده‌های گیربکس، بریدن دنده پمپ روغن (اویل پمپ) خراب شدن توربین، هرز شدن پلوس، نداشتن روغن در گیربکس می‌باشد.

سرویس دوره ای روغن گیربکس اتوماتیک فیدلیتی شامل چه مواردی می باشد ؟

سرویس دوره ای شامل بازدیدروغن ، تعویض روغن و تعویض فیلتر گیربکس اتوماتیک می باشد. که در شرایط استاندارد باید هر 20 هزار کیلومتر تا 30 هزار کیلومتر باید انجام شود.