Renault Duster

تعمیر گیربکس داستر

تعمیر گیربکس داستر

در این مطلب به موضوع تعمیر گیربکس داستر یا همان رنو داستر خواهیم پرداخت. اما در ابتدا گذری مختصر در خصوص مشخصات فنی رنو داستر و مقدمه ای در خصوص شرکت رنو خواهیم داشت.

کمپانی رنو

رنو کمپانی چند ملیتی و با مرکزیت فرانسه یکی از موفق‌ترین شرکت‌های خودروسازی در سطح جهان است. این شرکت در سال 2017 رکورد تولید خودرو را زد و به بزرگترین شرکت خودروسازی جهان تبدیل شد. این شرکت هم اکنون سهمی 43.4 درصدی در کمپانی نیسان (Nissan) ژاپن دارد. و همچنین سهم 1.55 درصدی در گروه دایملر آلمانی (Daimler AG) آلمان را دارد.

بعد از امضای قرارداد برجام، خودروسازان خارجی مثل رنو، پژو و سیتروئن فعالیت خود را در ایران از سر گرفتند و خودروهایی نظیر پژو 2008، پژو 508، سیتروئن C3، رنو تالیسمان، رنو کولیوس و … حاصل این توافق بود.

تعمیر گیربکس داستر

درباره رنو داستر

رنو داستر، محصول کراس اور کمپانی رنو است که با همکاری با شرکت داچیا کشور رومانی از سال 2010 به تولید رسید. رنو داستر در دو تیپ SE و PE تک دیفرانسیل (2WD) و دو دیفرانسیل (4WD) در چهار نسخه PE 2WD، PE 4WD،SE 2WD، SE 4WD عرضه می‌شود.

یکی از نقاط ضعف این خودرو طراحی ظاهری این خودرو می‌باشد. عدم استفاده از خطوط روی بدنه، کاهش قطعات روی بدن، عدم استفاده از چراغ روی درب عق خودرو. همه این موارد باعث شده است که خریداران در مورد انتخاب این خودرو تردید داشته باشند. اما پس از چند سال این خودرو در مدل های بالاتر تر نظیر 2021 و 2022 دارای طراحی مدرن و زیبایی می باشد و مشکلات طراحی این خودرو مرتفع شده است.

تعمیر گیربکس داستر

از دیگر معایب این خودرو طراحی داخلی آن می‌باشد که شباهت بسیار زیادی به خودرو L90 دارد. کمپانی رنو پس از چند سال این مدل طراحی را کنار گذاشت و محصولات خود را مدرن و بروز طراحی کرد. از مزیت های این خودرو مظخصات فنی و قابلیت های آفرود آن می باشد.

مشخصات فنی

رنو داستر با پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ، تو لیتری وارد بازار شده است. این پیشرانه توان تولید 135 اسب بخار و 195 نیوتن متر را دارد. جعبه دنده این خودرو 4 سرعته تیپ ترونیک می باشد که از طریق دو تیپ SE و PE تک دیفرانسیل (2WD) و دو دیفرانسیل (4WD) این قدرت را به چرخ ها منتقل می‌کند.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

لیست زیر جزو موارد متداول خرابی گیربکس اتوماتیک همچنین تعمیر گیربکس داستر می‌باشد. در صورتی که این موارد را مشاهده کردید نیاز هست که خودرو خود را نزد کارشناس خبره یا تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک بسپارید.

  • کاهش شتاب خودرو در شروع حرکت خودرو یا در حین حرکت در دنده‌های بالا
  • خلاص شدن گیربکس به صورت خودکار
  • روشن شدن چراغ چک گیربکس
  • عدم حرکت خودرو
  • تغییر رنگ، حالت و سطح روغن گیربکس اتوماتیک
  • صدای زوزه از داخل گیربکس
  • تقه گیربکس
  • تاخیر در تعویض دنده
تعمیر گیربکس داستر

تعمیر گیربکس رنو داستر

تعمیر گیربکس اتوماتیک جزو موارد حساس و خودرو می‌باشد و نیازمند تخصص فراوان و تجربه در این زمینه دارد. از این جهت به باید یادآور شد که برای اینکه خودرو شما نیازمند تعمیر گیربکس داستر نباشد می‌بایست چند مورد را مدنظر داشته باشید. این موارد عبارت اند از بازدید و سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک که شامل تعویض روغن و تعویض صافی یا فیلتر گیربکس، اجتناب از شستشوی گیربکس و فشار به سنسورهای آن، رانندگی صحیح با گیربکس اتوماتیک و … می باشد.

تعمیرگاه فیکس خودرو واقع در غرب تهران و در تهرانسر واقع شده است. این تعمیرگاه با سال‌ها سابقه در تعمیر و عیب یابی گیربکس اتوماتیک در حال فعالیت است. خدماتی که این تعمیرگاه ارائه می‌دهد شامل گارانتی معتبر می‌باشد. همچنین ارسال خودروبر در تهران رایگان انجام می‌شود و در شهرستان با تخفیف همراه خواهد بود.