تعمیر گیربکس تیگوان

تعمیرات گیربکس تیگوان

قبل از اینکه در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک بدانیم به مشخصات فنی تیگوان می‌پردازیم و سپس در خصوص خرابی های عمده و تعمیر گیربکس تیگوان بیشتر می‌خوانیم.

تعمیر گیربکس تیگوان

مشخصات فنی تیگوان

فولکس واگن تیگوان دو مدل LWB و SWB تولید می‌شود. در مدل LWB فاصله بین دو محور کمی بزرگ‌تر است و دارای 7 صندلی است. این خودرو به نام تیگوان Allspace نیز خوانده می‌شود.

تعمیر گیربکس تیگوان

تیگوان با پیشرانه‌های مختلف و با 4 نوع جعبه دنده (گیربکس)، قوای محرکه چهارچرخ متحرک یا محور متحرک جلو، تنظیمات تعلیق اسپرت و یا با ارتفاع بیشتر و قابلیت های آفرودی بیشتر به فروش می‌رود. باید خاطر نشان کرد تیگوان موجود در ایران از نوع SWB بود که فاصله محوری کمتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد.

تعمیر گیربکس تیگوان

گیربکس (جعبه دنده) تیگوان از نوع 7 سرعته دو کلاچه موسوم به DSG بوده که وظیفه انتقال قدرت به هر چهارچرخ را بر عهده دارد. شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو 7.7 ثانیه زمان می‌برد. مصرف سوخت ترکیبی تیگوان نیز معادل 7.4 لیتر در هر 100 کیلومتر عنوان شده است.

گیربکس DSG دو کلاچه

گیربکس DSG مخفف Direct-Shift Gearbox است. دانستن موارد مهم برای تعمیر گیربکس تیگوان ضروری است. جعبه دنده‌های DSG از دو جعبه دنده تشکیل شده اند، که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و با دو میل گاردان به موتور متصل شد‌ه‌اند. در نتیجه این دو گیربکس با دو کلاچ کار می‌کنند که نحوه کار آنها به صورت هیدرولیکی با یک سیستم مکانیکی-الکترونیکی همکاری می‌کنند.

موارد زیر از نشانه های خرابی در گیربکس اتوماتیک تیگوان است:

  • سطح پایین روغن گیربکس
  • رنگ و شرایط روغن گیربکس
  • نشتی روغن گیربکس
  • لغزش در هنگام حرکت
  • تاخیر زیاد در موقع حرکت
  • روشن شدن چراغ گیربکس
  • صدای ناله، زوزه و سوت گیربکس
  • بوی سوختگی از گیربکس
  • حالت اضطراری گیربکس (معمولا گیر کردن در دنده 3)
  • کم شدن شتاب خودرو
تعمیر گیربکس تیگوان

هریک از مشکلات ذکر شده بالا می‌بایست در تعمیرگاه معتبر و تخصصی صورت گیرد و تعمیرکار باتجربه و آشنا به جزئیات تعمیر گیربکس تیگوان را انجام دهد. تعمیر گیربکس خودرو خود را به یک تعمیرگاه معتبر بسپارید. تعمیرات در تعمیرگاه فیکس خودرو، شامل ضمانت و گارانتی برای مدت زمان یک سال یا 20 هزار کیلومتر خواهد بود.

سوالات متداول

فولکس واگن تیگوان 2017 چه نوع گیربکس دارد؟

فولکس واگن تیگوان 2017 بسته به مدلی که انتخاب می کنید، با گیربکس اتوماتیک یا دستی عرضه می شود. شما می توانید گیربکس 6 سرعته دستی را در مدل S انتخاب کنید، در حالی که SE، SEL و SEL Premium به صورت استاندارد با گیربکس 8 سرعته اتوماتیک عرضه می شوند. سیستم چهار چرخ متحرک (AWD) در همه مدل‌ها اختیاری است، به جز مدل S که در دسترس نیست.

گیربکس اتوماتیک فولکس واگن تیگوان 2017 چگونه کار می کند؟

گیربکس اتوماتیک فولکس واگن تیگوان 2017 از یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک با حالت تیپترونیک و اسپرت استفاده می کند تا یک تجربه تعویض دنده بدون درز را ارائه دهد. ویژگی Tiptronic به رانندگان این امکان را می‌دهد که به صورت دستی دنده‌ها را برای رانندگی جذاب‌تر تعویض کنند، در حالی که حالت Sport دنده‌ها را طولانی‌تر نگه می‌دارد و شتاب سریع‌تری ارائه می‌دهد.

گیربکس فولکس واگن تیگوان 2017 چقدر کارآمد است؟

گیربکس اتوماتیک فولکس واگن تیگوان 2017 برای ارائه عملکرد و کارایی طراحی شده است. با امتیاز EPA تا 22 مایل بر گالن در شهر و 27 مایل بر گالن در بزرگراه، گیربکس تیگوان هم مصرف سوخت و هم پاسخگو است.

آیا گیربکس فولکس واگن تیگوان 2017 قابل اعتماد است؟

فولکس واگن تیگوان از اعتبار قابل اعتمادی برخوردار است و انتقال آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. گیربکس اتوماتیک به گونه ای طراحی شده است که نیازهای رانندگی معمولی را تحمل کند و دارای تعدادی ویژگی ایمنی برای محافظت از آن در برابر آسیب در شرایط رانندگی شدید است.

چگونه گیربکس فولکس واگن تیگوان 2017 خود را حفظ کنم؟

برای اطمینان از قابلیت اطمینان و طول عمر گیربکس فولکس واگن تیگوان، انجام تعمیر و نگهداری منظم ضروری است. این شامل تعویض مایع گیربکس و فیلتر در فواصل زمانی توصیه شده، اطمینان از روغن کاری صحیح گیربکس و نظارت بر گیربکس برای هرگونه علائم هشدار دهنده ای که ممکن است نشان دهنده مشکل باشد، می شود. همچنین مهم است که برنامه تعمیر و نگهداری سازنده را دنبال کنید و از گیربکس تیگوان خود فراتر از توانایی آن استفاده نکنید.

آیا می توانم با گیربکس فولکس واگن تیگوان 2017 یدک بکشم؟

بسته به مدل و پیشرانه، گیربکس فولکس واگن تیگوان می تواند تا 1500 پوند یدک بکشد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که یدک کشی باید مسئولانه انجام شود و بار نباید بیش از توانایی های تیگوان باشد. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که یدک کشی می تواند فشار بیشتری بر گیربکس و سایر اجزا وارد کند، بنابراین نگهداری و مراقبت مناسب ضروری است.