تعمیر گیربکس تالیسمان

رنو تالیسمان یک خودروی خانوادگی بزرگ است که توسط خودروساز فرانسوی رنو در سال 2015 به بازار عرضه شد. این خودرو جایگزین رنو لاگونا و رنو لتیتود شد که تولید آنها توسط این شرکت متوقف شد. درد این مطلب بررسی این خودرو و تعمیر گیربکس تالیسمان خواهید پرداخت.

تعمیر گیربکس تالیسمان

معرفی و درباره تالیسمان

تالیسمان در دو مدل بدنه موجود است: سدان چهار درب و استیت پنج درب. نام این خودرو از یک طلسم جادویی گرفته شده است که شانس و محافظت را به ارمغان می آورد. یکی از ویژگی هایی که تلیسمان را از سایر خودروهای هم رده خود متمایز می کند، سیستم گیربکس آن است. تالیسمان بسته به موتور و بازار، انواع مختلفی از گیربکس ها را ارائه می دهد. در این پست وبلاگ، گزینه های مختلف جعبه دنده را برای Talisman و ویژگی های آنها را بررسی خواهیم کرد.

تعمیر گیربکس تالیسمان

گیربکس تالیسمان

Talisman دو نوع گیربکس اتوماتیک ارائه می دهد: 6 EDC و 7 EDC. EDC مخفف Efficient Dual Clutch است، به این معنی که گیربکس دارای دو کلاچ است که به طور مستقل برای تعویض بین دنده های فرد و زوج عمل می کنند. این تکنولوژی باعث کاهش اتلاف انرژی و بهبود سرعت پاسخگویی و نحوه تعویض دنده می شود.

6 EDC یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک است که برای برخی از موتورهای دیزلی (dCi 110، dCi 130) و برخی از موتورهای بنزینی (TCe 150، TCe 200) موجود است. 6 EDC می تواند از 0 تا 60 مایل در ساعت در 9.4 ثانیه شتاب بگیرد و میانگین سرعت موتور بهینه آن 4640 دور در دقیقه است.

7 EDC یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک است که برای برخی از موتورهای بنزینی (TCe 160، TCe 225) و برخی از موتورهای هیبریدی (E-TECH Plug-in Hybrid) در دسترس است. 7 EDC می تواند از 0 تا 60 مایل در ساعت در 8.4 ثانیه شتاب بگیرد و میانگین دور موتور بهینه آن 4640 دور در دقیقه است.

تعمیر گیربکس تالیسمان

نکات موثر رانندگی با گیربکس اتوماتیک

  • همیشه قبل از حرکت خودرو خود بررسی کنید که به حالت صحیح دنده را انتخاب کرده اید.
  • در حین رانندگی دنده را در حالت P قرار ندهید زیرا ممکن است به گیربکس شما آسیب جدی وارد کند. فقط هنگام پارک کردن یا خاموش کردن موتور از P استفاده کنید.
  • در حین رانندگی در سراشیبی، دنده را در N قرار ندهید. زیرا این امر می تواند باعث گرم شدن بیش از حد ترمزها به دلیل عدم ترمزگیری موتور شود. به جای آن از L برای کنترل بهتر سرعت در سراشیبی استفاده کنید
  • در حین رانندگی مکرراً بین D و L سوئیچ نکنید زیرا به دلیل تغییر مکرر نسبت دنده می تواند باعث سایش غیرضروری گیربکس شود.
  • هر دو پدال را همزمان نگه ندارید زیرا این امر می تواند بین سیگنال های شتاب و ترمز ارسال شده توسط سیستم کامپیوتری کنترل کننده گیربکس سردرگمی ایجاد کند.
  • فاصله ایمن را با سایر وسایل نقلیه پیش رو به خصوص هنگام رانندگی با سرعت بالا حفظ کنی
  • از تغییر مسیر یا لاین ناگهانی بدون سیگنال دهی مناسب خودداری کنید.
  • از پدال ترمز برای توقف یا کاهش سرعت خودرو استفاده کنید. هنگام ترمزگیری نیازی به تعویض دنده ندارید، اما می توانید از دنده های پایین تر (L، 2، 1) برای قدرت ترمز موتور بیشتر در تپه های شیب دار یا جاده های لغزنده استفاده کنید.

تعمیر گیربکس تالیسمان

تعمیر گیربکس اتوماتیک در خودروهای سواری می‌بایست زیر نظر کارشناسان با تجربه و خبره صورت پذیرد. تعمیرگاه فیکس خودرو برای تعمیر گیربکس تالیسمان یک سال ضمانت ارائه می‌دهد. همچنین برای رفاه حال شما مشتریان محترم ارسال خودرو بر در تهران به صورت رایگان صورت می پذیرد.