MG GS

تعمیر گیربکس ام جی GS

تعمیر گیربکس ام جی GS

GS محصول محبوب کمپانی انگلیسی ام جی محسوب می‌شود که توانست در بازار ایران فروش خوبی را کسب کند. در این مطلب در خصوص خودرو ام جی، مشخصات فنی، خرابی‌های عمده گیربکس و تعمیر گیربکس ام جی GS خواهیم پرداخت. با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس ام جی GS

کمپانی MG

کمپانی MG از اسطوره‌های خودروسازی در بریتانیا محسوب می‌شود. این شرکت با فراز و فرودهای زیادی دست و پنجه نرم کرده است. و در نهایت در سال 2015 توسط شرکت چینی سایک خریداری شد. در حال حاضر محصولات این کمپانی در انگلستان طراحی و در چین توسعه و تولید می‌شوند.

تعمیر گیربکس ام جی GS

خودروهای تولیدی این کمپانی به علت نقص های زیاد و جدی ملزم به تعمیر گیربکس ام جی و پرداخت هزینه شدند و در نهایت با اینکه در ایران فروش زیادی کسب کرد و یک سر و گردن از خودروهای زمان خود بالاتر بود. ولی در نهایت بازار ایران را از دست داده است.

مشخصات فنی MG GS

MG GS یکی از محبوب ترین خودروهای چینی بازار است. این خودرو به علت استفاده از پیشرانه خوب و گیربکس دو کلاچه شتاب‌گیری مناسبی دارد. قلب تپنده این خودرو 2000 سی سی 4 سیلندر 16 سوپاپ خطی با توربو شارژ می باشد که توان تولیدی حداکثر 217 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه و گشتاور 350 نیوتن متر در 2500 دور در دقیقه را داراست. زمان رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در این خودرو 8.6 ثانیه است.

تعمیر گیربکس GS

تعمیر گیربکس GS

گیربکس GS از نوع اتوماتیک 6 سرعته دو کلاچه (6DCT) می‌باشد.DCT در اصل یک نوع گیربکس اتوماتیک است که از دو کلاچ مختلف استفاده می‌کند. هر کلاچ در این گیربکس به دنده‌های زوج و فرد متصل شده است. در واقع در گیربکس جی اس یک کلاچ با دنده‌های زوج 2،4 و 6 و کلاچ دیگر با دنده‌های 1، 3، 5 و عقب درگیر است. نکته مثبت در گیربکس دو کلاچه ام جی به سرعت و نرمی تعویض دنده اشاره کرد و از معایب آن می توان به هزینه قطعات بالا و تعمیرات پیچیده آن اشاره کرد. در نتیجه تعمیر گیربکس ام جی GS هزینه بردار و سخت خواهد بود.

تعمیر گیربکس GS
نمای جانبی ام جی

تعمیرگاه فیکس خودرو

گیربکس‌های دوکلاچه به علت ساختار پیچیده تعمیر سخت‌تری هم دارند. البته در صورتی که این کار توسط یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس و کارشناس با سابقه و متخصصی صورت گیرد جای نگرانی ندارد. تعمیرگاه فیکس خودرو تعمیر گیربکس ام جی GS را گارانتی مدت دار و معتبر می‌کند.