MG 6

تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6)

تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6)

در این مطلب به بررسی خودرو ام جی 6 (MG 6)، مشخصات فنی، خرابی و تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6) خواهیم پرداخت. با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6)

درباره ام جی 6

ام‌جی 6 پلاس در سال 2017 وارد بازار شد. ولی به علت عدم استقبال در بازار انگلستان از این بازار حذف شد. از مواردی که سبب شد MG 6 به خودرویی محبوب تبدیل نشود. خرابی های عمده در جعبه دنده این خودرو که مکرر نیازمند تعمیر گیربکس ام جی 6 خواهد شد. استفاده از متریال بی کیفیت در قسمت‌های زیادی از اتاق، خرابی‌های زیاد در دستگیره های درب، جفت نبودن قسمت هایی از داشبورد و … اشاره کرد.

مشخصات فنی ام جی 6

ام‌جی 6 دارای یک موتور بنزینی 1.8 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربوشارژر است. قدرت این خودرو برابر 158 اسب‌بخار و گشتاور آن معادل 215 نیوتن‌متر می‌باشد. قدرت پیشرانه این خودرو توسط گیربکس اتوماتیک 6 سرعته 2 کلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. MG 6 در نهایت می‌تواند در 9.9 ثانیه 0 به 100 کیلومتر برسد.

موتور به کار رفته در ام جی 6 از نوع توربو شارژ 1.8 لیتری بوده و یک پیشرانه نسبتا قوی می‌باشد. ولی زمانی که در کنار گیربکس با کارایی متوسط نمی‌توان به حداکثر خروجی آن رسید. در موقع رانندگی حتما با این نکته بر خواهید خورد که به علت ساختار دو کلاچه بودن همیشه برای رفتن به دنده بعدی عجله دارد و موقع تعویض دنده در برخی حالات حس سردرگمی و گیجی در این گیربکس دیده می‌شود. این موضوع یکی از مواردی است که سبب تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6) در زودهنگام خواهد شد.

تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6)

خرابی‌های گیربکس ام جی 6 (MG 6)

موارد زیر ممکن است در گیربکس شما آشکار شود که نیازمند تعمیر گیربکس اتوماتیک خواهید شد. این موارد عبارتند از:

  • افت شتاب موقع حرکت و در دنده‌های بالاتر
  • روغن ریزی گیربکس
  • سر و صدای زیاد گیربکس
  • بوی سوختگی از داخل گیربکس
  • خلاص شدن گیربکس
  • رفتن به حالت اضطراری
تعمیر گیربکس ام جی 6 (MG 6)

تعمیرگاه گیربکس ام جی 6 ( MG 6 )

یکی از موارد مهمی که بدان باید توجه کرد سرویس دوره‌ای گیربکس و فواصل منظم و مرتب می‌باشد. مورد بعدی یافتن تعمیرگاه تخصصی و کارشناس ماهر و با تجربه در این زمینه می‌باشد. تعمیرگاه فیکس خودرو برای تعمیر گیربکس MG 6 گارانتی معتبر ارائه می‌کند.