Hyundai Elantra

تعمیر گیربکس النترا

تعمیر گیربکس هیوندای النترا

در این مقاله به بررسی تعمیر گیربکس النترا خواهیم پرداخت. اما قبل از آن هیوندای النترا را معرفی خواهیم کرد و مشخصات فنی آن را نام می‌بریم. پس با فیکس خودرو همراه باشید.

تعمیر گیربکس النترا

درباره هیوندای النترا

نسل ششم هیوندای النترا همان نسخه‌ای است که در ایران توسط کرمان موتور تولید می‌شد. و همزمان توسط آسان موتور به بازار ایران وارد شد. این خودرو رقیب کیا سراتو، مزدا 3 و تویوتا کمری بود که به دلیل رقابت با دیگر کمپانی‌ها با گیربکس یا جعبه دنده 6 سرعته وارد بازار شد. و بنابراین با گیربکس 7 سرعته دابل کلاچ (7DCT) وارد بازار نشد، هر چند استفاده از این جعبه دنده باعث بهبود عملکرد خودرو در شتاب گیری و مانوردهی این خودرو می‌شد.

تعمیر گیربکس النترا

اما نسل هفته این خودرو از سال 2020 با مشخصات فنی بهتر و به روزتر وارد بازار جهانی شد. اما متاسفانه این مدل به علت محدودیت‌های واردات به بازار ایران راه نیافت. از این جهت در این مقاله به بررسی نسل ششم این خودرو خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی النترا

خودرو النترا در بدو ورود به بازار به لحاظ امکانات رفاهی و آپشن نسب به رقبای موجود در بازار نظیر مزدا 3، کیا سراتو مونتاژی سایپا سرتر بود. هیوندای النترا مونتاژی نسل ششم با پیشرانه 2 لیتری، 4 سیلندر 16 سوپاپ تنفس طبیعی وارد بازار شد. توان این خودرو 150 اسب بخار و 180 نیوتن متر می باشد. همان طور که گفته شد جعبه دنده این خودرو 6 سرعته اتوماتیک AT می باشد. انتقال قدرت در این خودرو از طریق محور جلو (FWD) صورت می‌گیرد. و در نهایت این خودرو می‌تواند در عرض 10.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

تعمیر گیربکس النترا

خرابی گیربکس النترا

سوال مهمی که برای اکثر مالکان خودرو پیش می‌آید، در خصوص خرابی گیربکس و نیاز به تعمیر گیربکس النترا می‌باشد. گیربکس النترا نیز به مانند سایر گیربکس ها بعد از خرابی شامل یک سری علائم می باشد. این علائم به شرح ذیل هستند.

  • بوی سوختگی گیربکس
  • عدم حرکت خودرو
  • خلاص شدن گیربکس
  • کاهش شتاب در ابتدای حرکت و در سرعت های بالا
  • روشن شدن چراغ گیربکس
  • صداهای غیرعادی مثل زوزه و سوت از گیربکس
  • تقه زدن گیربکس
  • تغییر رنگ و حالت روغن گیربکس
  • روغن ریزی گیربکس
تعمیر گیربکس هیوندای النترا

راه‌های جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک

برای جلوگیری از خرابی و یا بهتر بگوییم خرابی زودتر از موعد و تعمیر گیربکس النترا می‌بایست یک سری کارها را انجام دهیم و از انجام دادن یک سری از کارها اجتناب کنیم.

تعمیر گیربکس النترا

تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از انواع تعمیرات سخت و پیچیده در خودرو می‌باد که نیازمند دانش، تخصصی و تجربه فراوان دارد. از این جهت پیشنهاد می‌گردد جهت تعمیر گیربکس النترا و خودروهایی که گیربکس اتوماتیک و حساسی دارند در انتخاب تعمیرگاه و کارشناس دقت نمایید.

تعمیر گیربکس هیوندای النترا

تعمیرگاه فیکس خودرو با سال‌ها تجربه و تخصص خدمات تعمیر گیربکس را با یک سال و یا 20 هزار کیلومتر گارانتی می‌کند. همچنین ارسال خودرو توسط خودرو بر فیکس خودرو در تهران رایگان و در شهرستان با تخفیف ارائه می‌گردد. برای تعمیر گیربکس خودرو خود با کارشناسان فیکس خودرو در تماس باشید.